Ефективність оздоровлення у будиночках з лежанками залежить від тривалості перебування в ньому. Для досягнення оздоровчого ефекту та відпочинку, рекомендується перебувати на лежанці не менше 2 годин. Значно більшого ефекту можна досягнути, переночувавши в будиночку.
Здавна підмічено, що бджола позитивно впливає на людину. Створена на пасіці атмосфера, це є природний оазис з позитивною енергетикою, для відпочинку та оздоровлення. Але набагато більший ефект отримує людина при використанні вулика (декількох скріплених вуликів) у вигляді ліжка з надставкою. Лежачи весною на потолочинах лежанки над бджолами в надставці, людина отримує тепло від бджіл, яке вони виділяють для обігріву своєї дітви (35° С).
Розплід, який обігрівають бджоли, біоенергетично активний, він допомагає збалансувати і самовідновити роботу всіх людських органів, за рахунок біофізичного зв'язку з природою, що викликає збільшення працездатності людини, відчуття легкості та свіжості.
Під час сильного взятку нектару і його усушки до ґатунку меду, бджоли випарюють у повітря велику кількість фітонцидів, як моно запахів так складних квіткових сполук, які насичують кров фітовітамінами і стимулюють роботу серця людини. Сильне гудіння під час випаровування вологи із стільників, супроводжується мікровібраціями, які поновлюють тіло людини, роблячи судини гнучкими, стимулюють роботу нирок, очищують сечо-статеві шляхи, знімають болі в спині, м'язах і суглобах.
Повітря будиночка насичене біологічно активними речовинами прополісу, який має антимікробні властивості. Цей природний антисептик вибірково діє на мікроорганізми всередині людини: шкідливі — нейтралізує, а корисні — зберігає, а також сприяє нормалізації обміну речовин.
Прополіс — бальзам з різних дерев і трав. Працює, як антисептик з високою антимікробною дією, проліковує дихальні шляхи, оздоровлює легені. Комплексна, м'яка цілюща дія бджіл направлена на самовідбудову, саморегуляцію організму, укріплення імунітету, і біофізичних зв'язків, а психоемоційна рівновага дає людині легкість, бадьорість, свіжість і молодість. Це підтверджено історією довголіття.
Можливість з середини весни до середини осені проводити відпочинок, зелений туризм та оздоровлення в будиночках з лежанками, має великі перспективи для здоров'я людини. Вживання пилку, маточного молочка, меду та продуктів на їх основі, поєднуючи екологію і естетичне спілкування з природою, робить відпочинок на пасіці найбільш корисним і приємним для людини.