EN Головна Пошук

Маточне молокоПрепарат ефективний при деяких видах безпліддя та імпотенції. Хороші результати дає використання даного препарату при виснаженні в післяопераційний період, після курсів променевої терапії, після гострого інфаркту та після інфекційних хвороб.

На Заході його називають «королівським желе». В свіжому вигляді маточне молочко представляє собою кремовато-білу рідину сметаноподібної консистенції з кислувато-пекучим смаком. Молоді бджоли виробляють його самі і використовують для годівлі личинок. Ним же вони годують і матку. Завдяки такій дієті матка живе до 5 – 6 років, а робоча бджола, яка маточне молочко не вживає, живе лише 30 –40 днів, максимум (взимку) до 7 місяців.

Бджоли виробляють маточне молочко тільки тоді, коли споживають пилок. В молочці вони ще більше концентрують корисних речовин, ніж в пилку. Маточне молочко — це концентрат концентратів! Містить в своєму складі всі 10 незамінимих амінокислот, також біологічно активні речовини: ацетилхолін, холінесторазу, вітаміни В1, В2, В3, В6, В12, С, Н, РР, Е, фолієву кислоту, біотин, та ін. В склад маточного молочка входить також великий комплекс мікроелементів, таких як: залізо, марганець, цинк, кобальт та багато ін. Цей продукт найсильніший біологічний стимулятор. Завдяки оптимально збалансованому поєднанні мікроелементів, воно має різноманітні фармакологічні властивості. Саме в його складі знайдені всі основні речовини, необхідні для побудови та існування живого організму.

Відпочинок

Маточне молочко має різнобічну біологічну дію на організм людини. Впливає позитивно на обмін речовин, стимулює центральну нервову систему, знижує рівень холестерину в крові, володіє ротиатеросклеротичною дією. В малих дозах знижує, а в великих — підвищує артеріальний тиск. Маткове молочко з медом ефективне в період клімаксу, підвищує життєвий тонус, сприяє покращенню зору.

Маточне молочко показане також в комплексному лікуванні хвороб суглобів, неврозів, бронхіальної астми, анемії, гепатитів, захворювання шлунково-кишкового тракту, деяких шкіряних хвороб. Ефективне його використання матерям-годувальницям, а також дітям з розумовим та фізичним відставанням. Споживання препарату підвищує фізичну та розумову працездатність. Особливо показане маточне молочко людям похилого віку та хворим з ознакою передчасного старіння.