Головна Пошук

Властивості меду

Властивості меду

1. Мед відновлює сили, заспокоює, покращує сон, корисний при великих фізичних навантаженнях, має сильну бактерицидну дію (вчені виявили, що всі бактерії, навіть збудники перитоніту, тифу, холери, дизентерії, потрапивши у мед, гинуть). Віддавна мед успішно використовується для загоєння опіків і ран (навіть тяжких, із відмиранням тканин).

2. Корисний для шлунка, печінки, при цукровому діабеті, захворюваннях органів дихання, нирок і сечового міхура. Мед допомагає при нервовому і фізичному виснаженні, хворобах серця і судин. У клініках України і Росії за допомогою меду лікують різні захворювання очей.

3. Під час променевої терапії доцільно вживати по 3 столові ложки меду на день (краще разом з квітковим пилком). Він сприяє виведенню токсинів, зміцнює організм, допомагає йому боротися з раковими клітинами.

4. Особливо важливий мед для розвитку організму дітей. Регулярне вживання меду сприяє збільшенню в крові гемоглобіну і зростанню захисних сил.

5. Мед потрібно вживати вагітним, щоб уникнути токсикозу, створити фундамент для народження здорової дитини, полегшити пологи.

6. Нестачу кальцію в організмі також компенсує мед. Через дві години після вживання однієї столової ложки меду досягається потрібна концентрація кальцію в крові людини і зберігається такою протягом доби!

7. Мед містить вітаміни групи В, які дуже важливі для людини. У звичайній їжі їх вкрай мало. На відміну від меду, цукор є «викрадачем» цих вітамінів, а також кальцію з організму людини.

Треба знати

Жоден інший природний продукт не постачає так швидко організмові необхідну енергію, як мед. Його можна застосовувати і для схуднення (як замінник більшості харчових продуктів) і для збільшення маси тіла (як харчову добавку).

Мед, як здоровий продукт харчування, можна споживати у чистому вигляді, не змішуючи ні з чим (тоді його цілюща дія найсильніша), можна розчиняти у воді, вживати з настоями лікарських трав (але не гарячими), із соками, кисломолочними продуктами, сухофруктами, кашами.

Бджолиний мед застосовують як протиотруту при отруєнні грибами, інших харчових отруєннях. Завдяки протимікробним та протибродильним властивостям мед придатний для консервування.

У меду виявлено своєрідний «гормон росту», бо розсада рослин краще приймається, якщо перед садінням її на одну годину покласти у склянку води з розчиненими у ній кількома кришталиками марганцівки і чайною ложкою меду.

Алергія на мед трапляється зрідка, особливо, якщо вживати його помірковано. Можливо, алергія виникає на певний сорт меду, тому варто спробувати інший. Добова доза меду для дорослих — приблизно 100 г, для дітей — 30–50 г.