Головна Пошук

Бджолиний хліб (перга)

Бджолиний хліб (перга)

Бджоли приносять до вулика пилок і складають його у комірки стільника. Інші бджоли втрамбовують його своїми голівками та заливають медом. Унаслідок ферментації утворюється законсервований дивовижний продукт — перга, або «бджолиний хліб», яким бджоли вигодовують своїх личинок. За три дні маса тіла однієї личинки, яка споживає цей «хліб», зростає у 1500 разів! Такої біологічної активності не має жоден продукт у світі. Ніхто, крім бджіл, не може створити умов для отримання такого продукту, тому штучної перги не існує.

Це дуже поживна білково–жиро–вітамінна їжа. Біологічно активних сполук у перзі більше, ніж у квітковому пилку. Перга — найбагатше природне джерело вітамінів. До того ж вона містить: магній, залізо, кальцій, калій.

На відміну від фармацевтичних препаратів калію, які погано засвоюються організмом та обпікають слизові оболонки, калій перги чудово сприймається організмом людини.

Вплив перги на організм людини:

  • зміцнення імунітету;
  • ефективна при колітах, хронічних запорах, проносах, гепатитах;
  • нормалізація травлення;
  • лікування дисбактеріозу, який спричиняє хвороби кишкового тракту та алергію в дітей;
  • допомога при чоловічій та жіночій неплідності, аденомі простати, зниженні потенції, фіброміомах, мастопатії, кістозі;
  • вагітним корисно вживати пергу для підвищення імунітету та запобігання викидням і токсикозам;
  • відновлення мозкового кровообігу після інсультів, черепно-мозкових травм (хворі при інсультах виходили з коми вже на 2-й день, через 3 дні — сідали, а через тиждень — виходили на прогулянку, коли їм від першого дня давали під язик 1 г перги 4-5 разів на день).

Перга запобігає психоневрологічним хворобам та втраті пам'яті у людей похилого віку. Ефективна при серцево-судинних захворюваннях, бо постачає серцевому м'язу необхідний для нього калій.

Рекомендації щодо вживання:

1. Вживають пергу невеликими дозами: від 1 г (на кінчику чайної ложки) до 4 г (чверть ложки) або по 1 чайній ложці, якщо перга змішана з медом, 1-3 рази на день, залежно від захворювання, за півгодини до їжі (якщо потрібно знизити артеріальний тиск) або після їжі.

2. Пергу не слід запивати, бо вона втратить свою лікувальну дію. Її треба тримати в роті, розчиняючи слиною, як цукерку-льодяник.