Цілющі властивості меду були відомі здавна. Ця речовина широко використовувалася прадавніми лікарями та цілителями.
Назва «прополіс» з'явилася в античні часи і з латинської перекладається як «перед містом», тобто цей продукт порівнювали зі сторожою, яка стояла перед містами, охороняючи їх.
Маточне молочко — продукт переробки перги і меду спеціальними щелепними залозами бджіл. Це білувата пастоподібна маса зі своєрідним ароматом, кислувато-гостро-пекуча на смак.
Мета людини не в тому, щоб жити якнайдовше, а в тому, щоб не вкорочувати дароване Богом життя, виснажуючи душу і тіло хворобами.
Мед, що його знайдено у гробниці фараона, зберіг смак і аромат, хоча й минуло кілька тисяч років. Мед як цілющий засіб посідав чільне місце у медицині стародавнього Єгипту (на емблемах фараонів зображені бджоли).
Мед, що зберігається у стільниках, порівняно з відкачаним медом, біологічно активніший. Крім того «упаковку», тобто стільники можна їсти, бо бджолиний віск містить корисні речовини, вітаміни, багато провітаміну А, природні антибіотики, прополіс.
Личинкове молочко, зазвичай, називають трутневим, бо отримують його, пресуючи шматочки стільника з трутневими личинками. Для того, щоб зберегти цілющу силу молочка, його відразу треба заморозити та змішати з медом у певній пропорції.
Дехто, побачивши закристалізований мед, думає, що він зацукрився, бо до нього підмішаний цукор. Тож віддає перевагу рідкому — і помиляється. Кристалізація — природний процес, який не впливає на якість меду.
Бджоли приносять до вулика пилок і складають його у комірки стільника. Інші бджоли втрамбовують його своїми голівками та заливають медом. Унаслідок ферментації утворюється законсервований дивовижний продукт — перга, або «бджолиний хліб»
Запаси меду і перги бджоли накривають (запечатують) спеціальними восковими кришечками – забрусом, своєрідним знаком якості. Завдяки цьому їжа бджіл зберігається протягом довгого часу.
Про цей дивовижний цілющий засіб мало хто знає, а інші вірять у його лікувальну силу не більше, ніж у таблетки із сушених жаб чи кажанів. І даремно.
Мета людини не в тому, щоб жити якнайдовше, а в тому, щоб не вкорочувати дароване Богом життя, виснажуючи душу і тіло хворобами. Для цього мудра людина окрім духовної поживи шукає здорову природну їжу...
Зібравши пилок із квіток і додавши до нього нектар і ферменти, бджола формує грудочку, яку кріпить до задніх пухнастих ніжок (тому пилок називають обніжжям). Біля входу до вулика пасічник розміщує пилкозбірники, у які потрапляє частина принесеного бджолами пилку.
Наша кров повинна містити приблизно одну чайну ложку цукру: якщо ця кількість зменшиться наполовину, людина втратить свідомість, а збільшення вмісту цукру в крові спричиняє діабет. Тому потрібно дбати про «цукрову рівновагу».