EN Головна Пошук

Здоров’я та мед

Iсторичні факти про мед

Цілющі властивості меду були відомі здавна. Ця речовина широко використовувалася прадавніми лікарями та цілителями.


Прополіс

Назва «прополіс» з'явилася в античні часи і з латинської перекладається як «перед містом», тобто цей продукт порівнювали зі сторожою, яка стояла перед містами, охороняючи їх.


Маточне молочко або «королівське желе»

Маточне молочко — продукт переробки перги і меду спеціальними щелепними залозами бджіл. Це білувата пастоподібна маса зі своєрідним ароматом, кислувато-гостро-пекуча на смак.


Найефективніші ліки

Мета людини не в тому, щоб жити якнайдовше, а в тому, щоб не вкорочувати дароване Богом життя, виснажуючи душу і тіло хворобами.


Цікаве про бджіл

Мед, що його знайдено у гробниці фараона, зберіг смак і аромат, хоча й минуло кілька тисяч років. Мед як цілющий засіб посідав чільне місце у медицині стародавнього Єгипту (на емблемах фараонів зображені бджоли).


Стільниковий мед

Мед, що зберігається у стільниках, порівняно з відкачаним медом, біологічно активніший. Крім того «упаковку», тобто стільники можна їсти, бо бджолиний віск містить корисні речовини, вітаміни, багато провітаміну А, природні антибіотики, прополіс.


Личинкове молочко

Личинкове молочко

Личинкове молочко, зазвичай, називають трутневим, бо отримують його, пресуючи шматочки стільника з трутневими личинками. Для того, щоб зберегти цілющу силу молочка, його відразу треба заморозити та змішати з медом у певній пропорції.


Як обрати мед

Як обрати мед

Дехто, побачивши закристалізований мед, думає, що він зацукрився, бо до нього підмішаний цукор. Тож віддає перевагу рідкому — і помиляється. Кристалізація — природний процес, який не впливає на якість меду.


Бджолиний хліб

Бджолиний хліб

Бджоли приносять до вулика пилок і складають його у комірки стільника. Інші бджоли втрамбовують його своїми голівками та заливають медом. Унаслідок ферментації утворюється законсервований дивовижний продукт — перга, або «бджолиний хліб»


Забрус

Забрус

Запаси меду і перги бджоли накривають (запечатують) спеціальними восковими кришечками – забрусом, своєрідним знаком якості. Завдяки цьому їжа бджіл зберігається протягом довгого часу.


Бджолиний підмор

Бджолиний підмор

Про цей дивовижний цілющий засіб мало хто знає, а інші вірять у його лікувальну силу не більше, ніж у таблетки із сушених жаб чи кажанів. І даремно.


Про мед та інші бджолопродукти

Властивості меду

Мета людини не в тому, щоб жити якнайдовше, а в тому, щоб не вкорочувати дароване Богом життя, виснажуючи душу і тіло хворобами. Для цього мудра людина окрім духовної поживи шукає здорову природну їжу...


Квітковий пилок (обніжжя)

Квітковий пилок (обніжжя)

Зібравши пилок із квіток і додавши до нього нектар і ферменти, бджола формує грудочку, яку кріпить до задніх пухнастих ніжок (тому пилок називають обніжжям). Біля входу до вулика пасічник розміщує пилкозбірники, у які потрапляє частина принесеного бджолами пилку.


Мед чи цукор: що обрати?

Наша кров повинна містити приблизно одну чайну ложку цукру: якщо ця кількість зменшиться наполовину, людина втратить свідомість, а збільшення вмісту цукру в крові спричиняє діабет. Тому потрібно дбати про «цукрову рівновагу».